Wydział w mediach

Zapraszamy do lektury rozmowy z Panem Prof. Markiem Kolasińskim. Materiał dostępny online.

Informacja o kolejnej, piątej edycji konferencji pt. Ataki sieciowe, znalazła się w serwisie TVP. Zapraszamy do obejrzenia materiału, dostępnego pod linkiem.

Zapraszamy do lektury tekstu autorstwa Pana Profesora Bogumiła Brzezińskiego pt. Trzeba odbudować prestiż orzecznictwa - na temat słabości orzeczncitwa sądowego w prawach podatkowych. Artykuł opublikowany został w dzienniku "Rzeczpospolita" w dniu 12 grudnia 2014 r. (C4).

Zachęcamy do obejrzenia programu TVP Bydgoszcz pt. "Mamy to!", którego emisja odbyła się w niedzielę, 23 listopada 2014 r. Głównym gościem programu była Pani dr hab. Katarzyna Witkowska-Chrzczonowicz z Katedry Prawa Europejskiego WPiA UMK, która w wywiadzie udzielonym Panu red. Cezaremu Wojtczakowi odniosła się do roli, pozycji i perspektyw dla nowego Przewodniczącego Rady Europejskiej.

/jacek_banery/skanuj0002.jpg

Dr Konrad Zacharzewski, Prodziekan Wydziału ds. Studenckich, w trakcie wyborów samorządowych dnia 16 listopada 2014 roku (Nowości z 17 listopada 2014 roku)


/wydzial w mediach/zlotoowa.jpg


Nie ustają dyskusje wokół zmian w opłatach za zajęcia dodatkowe w przedszkolach publicznych. Od 1 września 2013 r. miało być prościej i taniej..., a wszyło jak zwykle. O tym jak radzić sobie z zamieszaniem wywołanym nowelizacją „ustawy przedszkolnej" dla Gazety Wyborczej mówi dr Małgorzata Szalewska. B.C.

Gazeta Wyborcza 5 września 2013 r.


/wydzial w mediach/dr bojarski.jpg


Z roku na rok spada liczba spraw rozstrzyganych przez tak zwane „sądy 24-godzinne". W 2007 r. w postępowaniach przyspieszonych wydano 36.000 wyroków natomiast w roku 2012 w tym trybie skazano już tylko 700 osób. O wypowiedź w tej sprawie dziennikarze TVP poprosili dr Janusza Bojarskiego. B.C.

TVP Bydgoszcz 30 sierpnia 2013 r.


/wydzial w mediach/REKRUTACJA.jpg

Rekrutacja trwa! Jak co roku zainteresowanie studiami stacjonarnymi na Wydziale Prawa i Administracji jest bardzo duże. Limity na kierunkach oferowanych przez Wydział zostały już niemal wyczerpane. Określona pula miejsc pozostała jeszcze na studiach niestacjonarnych. O przebiegu rekrutacji na UMK piszą toruńskie Nowości. B.C.


Archiwum >>

Waluty cyfrowe - problemy definicyjne i regulacyjne 2.0. Rekrutacja uzupełniająca w ramach projektu Staż w ZUS-ie i jesteś na plusie! Projekt prof. Lacha nagrodzony
Najnowsze publikacje Wydział w mediach
Zasady korzystania z serwisu

kliknij na zdjęcie, aby je zamknąć