Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl
zdjęcie nagłówkowe

Pracownicy

dr Łukasz Maszewski
adiunkt
Katedra Prawa Administracyjnego

pokój: 195
tel.: +48-56-611-4139
fax: +48-56-611-4005
e-mail: maszewski@umk.pl
ORCID: 0000-0002-1920-6805

Adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwent studiów prawniczych, studiów doktoranckich z zakresu nauk prawnych, Podyplomowego Studium Prawa Podatkowego UE i studiów podyplomowych Menedżer Projektu Badawczo-Rozwojowego. Były pracownik korpusu służby cywilnej.
Specjalizuje się w problematyce prawa administracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem administracyjnoprawnych obowiązków związanych z podejmowaniem i wykonywaniem działalności gospodarczej (w tym rejestracji oraz reglamentacji działalności gospodarczej), realizacji zadań publicznych z zakresu zarządzania drogami publicznymi (w tym w formie partnerstwa publiczno-prywatnego) oraz legislacji administracyjnej.
Stopień doktora nauk prawnych uzyskał na podstawie rozprawy pt. „Realizacja zadań i funkcji zarządcy drogi publicznej przez przedsiębiorców. Studium administracyjnoprawne”.
Od maja 2015 r. Pełnomocnik Dziekana ds. praktyk studenckich dla kierunku administracja.

 


Terminy konsultacji:
Szanowni Państwo, w związku z epidemią SARS-CoV-2 proszę o kontakt mailowy we wszystkich sprawach. Dyżury tradycyjne nie odbywają się.

Osoby, których sprawy nie mogą być załatwione przez e-mail zapraszam na dyżur przez SKYPE lub MS TEAMS (po wcześniejszym umówieniu mailowym).

Bibliografia