Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Prawo w dobie cyfryzacji 2020

Zdjęcie ilustracyjne

Katedra Teorii Prawa i Państwa oraz Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej 'Prawo w dobie cyfryzacji 2020'. Jest to dziesiąta, jubileuszowa edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2020 r. (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Przedmiotem referatów i dyskusji będą ważne i aktualne zagadnienia, takie jak: sztuczna inteligencja i algorytmy – zagadnienia prawne i techniczne; bezpieczeństwo bankowości elektronicznej; przetwarzanie danych osobowych w chmurze (cloud computing); ewolucja cyberprzestępczości w ciągu ostatniej dekady; inteligentne kontrakty (smart contracts).

Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Podczas poprzedniej edycji mieliśmy przyjemność gościć na naszym Wydziale w roli prelegentów m.in. przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Instytutu Kościuszki, jak również studentów i doktorantów z dwunastu polskich szkół wyższych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają studentów i doktorantów do wzięcia czynnego udziału w konferencji! Termin na przesyłanie abstraktów upływa z dniem 24 lutego 2020 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.prawo-cyfryzacja.umk.pl oraz na stronie Koła na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/

pozostałe wiadomości