Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Rekrutacja 2018 - ważne terminy

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Trwa rejestracja kandydatów na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w roku akademickim 2018/2019. Chętni do podjęcia studiów I stopnia i jednolitych studiów magisterskich w trybie stacjonarnym powinni do 9 lipca (na większości kierunków) założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Zapisy kandydatów na niektóre z kierunków artystycznych z oferty UMK potrwają krócej.

UMK w roku akademickim 2018/2019 oferuje ponad 100 kierunków studiów, również anglojęzycznych. Na stronie www.umk.pl/kandydaci/ znaleźć można pełną ich listę, opisy, wymagania rekrutacyjne oraz informację, co można robić po zakończeniu studiów.

Rejestracja na większość kierunków pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym zakończy się 9 lipca o godz. 23:59 (wyniki zostaną ogłoszone 12 lipca).

W przypadku studiów drugiego stopnia - rejestracja na kierunki w trybie stacjonarnym z oferty UMK w Toruniu potrwa do 29 lipca (wyniki zostaną ogłoszone 2 sierpnia), na kierunki stacjonarne i niestacjonarne II stopnia w Collegium Medicum do 10 września.

Chętni do podjęcia studiów niestacjonarnych w kampusie toruńskim UMK (zarówno I, jak i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich) powinni założyć sobie konto w systemie IRK, wnieść opłatę rekrutacyjną i złożyć komplet dokumentów do 3 września.

Kandydaci na niektóre kierunki artystyczne mają mniej czasu na rekrutacyjne formalności. Do 24 czerwca (do godz. 23:59) konta w IRK powinni mieć założone chętni do studiowania konserwacji i restauracji dzieł sztuki, do 26 czerwca (do godz. 23:59) kandydaci na kierunek architektura wnętrz, do 3 lipca (do godz. 23:59) kandydaci na kierunki: malarstwo i rzeźba, natomiast do 7 lipca kandydaci na kierunki: sztuka mediów i edukacja wizualna oraz grafika.

Harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie na UMK w Toruniu

Harmonogram rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy

Oprócz rejestracji w systemie IRK, kandydaci powinni dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł/kierunek. Opłata za kierunek/specjalność, na który/ą obowiązują egzaminy praktyczne, wynosi 120 zł.

Inne ważne informacje na temat rekrutacji 2018 na UMK są dostępne tutaj.

Rekrutacyjne formalności są drobiazgowo opisane na stronie: www.umk.pl/kandydaci/krok-po-kroku/

pozostałe wiadomości