Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

#RightsForum21

#RightsForum21 - Największe w Europie wydarzenie poświęcone w całości prawom człowieka.
#RightsForum21 - Największe w Europie wydarzenie poświęcone w całości prawom człowieka.

#RightsForum21 - Największe w Europie wydarzenie poświęcone w całości prawom człowieka.

11-12 października b.r. będzie miało miejsce największe w Europie wydarzenie poświęcone w całości prawom człowieka. Organizowane przez Agencję Praw Podstawowych UE Forum 2021 odbywać się będzie w formie hybrydowej. Sesje transmitowane będą na żywo z głównej sceny w Wiedniu, czterech miast europejskich: Strasburga, Genewy, Warszawy, Lublany i Oslo, oraz na czterech kanałach online. Zainteresowaniu uczestnicy mają do wyboru 150 sesji.
Celem Forum 2021 jest stworzenie unikalnej platformy dialogu na temat najważniejszych i aktualnych wyzwań dla praw człowieka, przed którymi stoi Europa i jej mieszkańcy. Prawa człowieka powinny stanowić punkt wyjścia dla budowania lepszej wizji „nowej normalności” po pandemii COVID-19. Europejskie społeczeństwa potrzebują nowej perspektywy i pomysłów na funkcjonowanie w przyszłości. Zapraszamy do udziału w Forum, dyskusji, dzielenia się doświadczeniami i pomysłami.
Spośród prawie 300 propozycji wybrane zostały dwie sesje zorganizowane przez dr Julię Kapelańską-Pręgowską (Katedra Praw Człowieka WPiA UMK) oraz dr hab. Nikodema Pręgowskiego, prof. UMK. (Katedra Projektowania Graficznego, WSzP UMK):
  • „How populism effects human rights & how to foster a stronger culture of values in the EU”, 11.10.2021, 17:00-17:45, kanał 2 (moderatorka sesji: dr hab. Agnieszka Bień-Kacała, prof. UMK z Katedry Praw Człowieka WPiA UMK)
  • „Poster as a tool of fundamental rights education”, 12.10.2021,10:15-11:15, kanał 1.
Więcej informacji na temat Forum i programu jest dostępnych na stronie internetowej: https://fundamentalrightsforum.eu/about/
Rejestracja na Forum jest otwarta do 12 października. Uczestnicy mogą wybierać spośród 150 sesji w zależności od swoich zainteresowań. https://hybrid.fundamentalrightsforum.eu/signup

pozostałe wiadomości