Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Akcja "Śniadanie na Barbarce" - pomoc dla obywateli Ukrainy

Zdjęcie ilustracyjne

Pomoc dla obywateli Ukrainy - informacja z Dziekanatu Wydziału Nauk Historycznych UMK

Szanowni Państwo,
zachęcamy do udziału w kwietniowej akcji „Śniadanie na Barbarce”.

Dookoła jest organizowane wiele zbiórek dla naszych sąsiadów z Ukrainy i z pewnością wszystkie są ważne. Niemniej jednak chcielibyśmy Was serdecznie poprosić o wsparcie codziennego utrzymania 46 osób w tym 21 dzieci na naszej toruńskiej Barbarce.

Wierzymy w siłę lokalnej społeczności i w to, że wspólnie pomożemy i damy radę dostarczyć produkty spożywcze oraz środki czystości.

W ramach akcji, w miesiącu kwietniu, będzie można przynosić konkretne produkty (lista będzie aktualizowana tygodniowo) do uzgodnionych miejsc zbiórek w ich godzinach otwarcia: SP3, SP4, SP5, ZSPSi VIII LO, PM17, UMK Wydział Nauk Ekonomicznych, UMK Wydział Nauk Historycznych w holu "pod kopułą", a członkowie stowarzyszenia Chełmińskie Przedmieście Tu Mieszkam oraz Rady Okręgu Chełmińskie będą je regularnie zawozić na Barbarkę.

W najbliższym tygodniu (do 3 kwietnia) najbardziej potrzebujemy:
żywność z długim okresem przydatności do spożycia: cukier, chleb tostowy, nutella, zupki chińskie (wszystkie rodzaje), kawa rozpuszczalna, kasze/ryz/makaron

pozostałe:
papier toaletowy, ręczniki papierowe, środki czystości (typu: Ajax, płyn do mycia szyb, domestos),pampersy w różnych rozmiarach (najlepiej 6), środki czystości.
 
Uwaga: zbiórki będą się tez odbywały na meczach FC Toruń.

dr Cezary Kardasz
specjalista
Dziekanat Wydziału Nauk Historycznych
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Collegium Humanisticum C.0.15
ul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel. 56 611 23 62

pozostałe wiadomości