Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Prof. Sokala z tytułem "Mentora Studentów"

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Andrzej Romański

Prof. dr hab. Andrzej Sokala – prorektor ds. studenckich i polityki kadrowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zwyciężył w kategorii „Mentor Studentów” w plebiscycie Gala Laurów Uniwersyteckich.

Ideą Gali Laurów Uniwersyteckich, przyznawanych przez Forum Uniwersytetów Polskich, jest wskazywanie inicjatyw, osób i organizacji, które wspierają działalność studentów. Jak podkreślają organizatorzy, studia to niezwykły czas kształtowania tożsamości i zdobywania kompetencji, dlatego tak ważne jest, by właśnie wtedy młodzi ludzie korzystali z możliwości uczestnictwa w inicjatywach odbywających się na ich uczelniach oraz znaleźli osoby, które wesprą ich w rozwoju.

Laury zostały przyznane w sześciu kategoriach: uniwersytecki projekt naukowy, mentor studentów, uniwersytet perspektyw, uniwersytecki projekt sportowy, uniwersytecki projekt kulturalny, uniwersytecki projekt dydaktyczny. UMK został nominowany w aż trzech z nich, a w jednej zwyciężył. Prof. dr hab. Andrzej Sokala w swojej kategorii pokonał Macieja Kochańskiego, rzecznika prasowego Uniwersytetu Opolskiego i pełnomocnika ds. studenckich oraz Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego.

Prof. dr hab. Andrzej Sokala pełni funkcję prorektora UMK ds. studenckich i polityki kadrowej nieprzerwanie od 2012 roku. Wcześniej, w latach 2005-2012 piastował stanowisko dziekana Wydziału Prawa i Administracji UMK. Charakteryzuje się wyjątkowym zaangażowaniem w życie studenckie, wspiera organizacje studenckie działających na UMK - zarówno w kampusie toruńskim, jak i bydgoskim. Wyróżnia się również ogromną otwartością w stosunku do studentów zagranicznych i organizowanych przez nich inicjatyw. Chętnie dzieli się ze studentami swoimi pomysłami, które owocują realizacją rozmaitych projektów. Każdy student może liczyć na jego wsparcie i poradę.

pozostałe wiadomości