Kontakt ul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Zaproszenie do udziału w wykładzie dr. Thomasa Papadopoulosa pt. "UE Freedom of Establishment of Companies"

Zdjęcie ilustracyjne

Katedra Prawa Handlowego, Morskiego i Postępowania Cywilnego serdecznie zaprasza Pracowników, Doktorantów oraz Studentów Wydziału Prawa i Administracji do wzięcia udziału w wykładzie otwartym gościa z Uniwersytetu Cypryjskiego – Pana Doktora Thomasa Papadopoulosa. Temat wykładu: UE Freedom of Establishment of Companies.

Pan Doktor Thomas Papadopoulos jest pracownikiem Katedry Prawa Handlowego Wydziału Prawa Uniwersytetu Cypryjskiego w Nikozji. Zajmuje się prawem spółek oraz prawem europejskim. Uzyskał tytuł doktora prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu Oksfordzkiego (2010). Uzyskał również tytuł LLB z wyróżnieniem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach (2005). Jest absolwentem z wyróżnieniem Anatolia American College w Salonikach (2001).

Był badaczem wizytującym w Harvard Law School, King's College London i Max Planck Institute Luxembourg. Jest również profesorem wizytującym na Międzynarodowym Uniwersytecie Greckim i wykładowcą na Uniwersytecie Otwartym Cypru.

Jest autorem licznych opracowań naukowych z zakresu prawa spółek oraz prawa europejskiego. Więcej informacji na temat Gościa na stronie:  https://www.ucy.ac.cy/directory/en/profile/tpapad05

pozostałe wiadomości