Kontakt ul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Nowe władze dziekańskie

Zdjęcie ilustracyjne
Nowe władze dziekańskie rozpoczną kadencję 1 września 2024 r. fot. fot. Andrzej Romański

Rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Tretyn wręczył powołania dziekanom wybranym na kadencję 2024-2028.

Uroczystość odbyła się 20 maja 2024 r. w Collegium Maximum UMK. Rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Tretyn na stanowiska dziekanów powołał osoby wskazane w ubiegłotygodniowym głosowaniu (15-16 maja). Swoich reprezentantów wybierali na wydziałach nauczyciele akademiccy, pracownicy inżynieryjno-techniczni, pracownicy dziekanatu oraz przedstawiciele studentów danego wydziału będący członkami kolegium elektorów.

Na czele 13 z 16 wydziałów UMK staną nowe osoby, troje dotychczasowych dziekanów uzyskało reelekcję
fot. Andrzej Romański

Na dwóch wydziałach, które nie przedstawiły swoich kandydatów (wobec niespełnienia wymagań określonych w § 64 ust. 6 Statutu UMK), czyli na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych oraz Wydziale Nauk o Zdrowiu, nowe władze dziekańskie wskazał rektor elekt.

Dla dziekanów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Wydziału Humanistycznego oraz Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych najbliższa kadencja będzie drugą. Na czele pozostałych wydziałów staną nowe osoby.

Dziekani wydziałów UMK na kadencję 20242028:

Wydział Chemii

 • dr hab. Urszula Kiełkowska, prof. UMK

Wydział Farmaceutyczny

 • dr hab. Marek Foksiński, prof. UMK

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych:

 • dr hab. Krzysztof Pietrowicz, prof. UMK

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

 • prof. dr hab. Winicjusz Drozdowski

Wydział Humanistyczny

 • dr hab. Violetta Wróblewska, prof. UMK

Wydział Lekarski

 • dr hab. Iwona Sadowska-Krawczenko, prof. UMK

Wydział Matematyki i Informatyki

 • prof. dr hab. Grzegorz Bobiński

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych

 • prof. dr hab. Justyna Rogalska

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

 • dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK

Wydział Nauk Historycznych

 • prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski

Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie

 • dr hab. Bartłomiej Michalak, prof. UMK

Wydział Nauk o Zdrowiu:

 • prof. dr hab. Paweł Zalewski

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej

 • dr hab. Marcin Świtoniak, prof. UMK

Wydział Prawa i Administracji

 • prof. dr hab. Maciej Serowaniec

Wydział Sztuk Pięknych

 • dr hab. Filip Pręgowski, prof. UMK

Wydział Teologiczny

 • ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki

Kalendarz czynności wyborczych

Więcej informacji o wyborach

 

pozostałe wiadomości

galeria zdjęć

Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture. Click to zoom the picture.