Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Prawne aspekty finansowania sportu

Zdjęcie ilustracyjne

Szanowni Państwo,

po raz kolejny mamy zaszczyt zaprosić na Ogólnopolską Konferencję Naukową, której tegorocznym tematem będą ,,Prawne aspekty finansowania sportu”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 29.03.2019r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja organizowana jest przez Koło Naukowe Prawa Sportowego ,,Lex Sportiva” WPiA UMK oraz Akademicki Związek Sportowy Organizacja Środowiskowa woj. Kujawsko - Pomorskiego. Konferencja jest częścią II Kongresu Kół Naukowych Prawa Sportowego, który swoim programem obejmuje:

- 29.03 - Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Prawne aspekty finansowania sportu",

- 30.03 - Turniej Piłkarski na boisku "Orlik".

Celem konferencji jest dyskusja na temat bieżących problemów związanych z finansowaniem sportu.

Ich spektrum jest niezwykle szerokie. Obejmuje bowiem zagadnienia związane zarówno z przekazywaniem środków publicznych, w tym dotacji celowych, nagród i stypendiów sportowych, przywilejów podatkowych oraz dotacji ze środków UE, jak również kwestie wspierania sportu ze środków prywatnych, a więc powiązane głównie z marketingiem sportowym. Z przyjemnością informujemy, iż na chwilę obecną konferencję patronatem objęli: Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK Prof. dr hab. Zbigniew Witkowski oraz Polski Komitet Olimpijski Udział w konferencji potwierdzili wybitni eksperci.

Wydarzenie stworzone na potrzeby turnieju piłkarskiego znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.facebook.com/events/2061260020578140/Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rozgrywkach.

pozostałe wiadomości