Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Seminarium naukowe w UODO z udziałem naszych Studentów

Zdjęcie ilustracyjne

W dniu 25 marca 2019 r. jedenaście osób działających w Studenckim Kole Naukowym Prawa Nowych Technologii uczestniczyło w seminarium naukowym w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy Koła - specjalnie dla młodych adeptów prawa. Obok studentów naszego Wydziału na seminarium pojawili się również studenci prawa z Uniwersytetu Gdańskiego (Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej i Prawa Nowych Technologii) oraz Uniwersytetu w Białymstoku (Koło Naukowe Prawa Własności Intelektualnej, Mediów i Internetu).

Seminarium naukowe stanowiło wyjątkową okazję do przedyskutowania wybranych zagadnień dotyczących ochrony danych osobowych z ekspertami Urzędu. Omówiono m.in. kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych kandydatów do pracy, powierzeniem przetwarzania oraz przetwarzaniem danych w grupach przedsiębiorstw. Pełną relację z seminarium można znaleźć na stronie Koła:
http://nowetechnologie.umk.pl/…/relacja-z-seminarium-nauko…/

 

Organizacja warszawskiego seminarium nie jest jedyną inicjatywą Studenckiego Koła Naukowego Prawa Nowych Technologii. Wielkimi krokami zbliża się organizowana przez Koło Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Prawo w dobie cyfryzacji", która odbędzie się 17 kwietnia 2019 r. w Sali Posiedzeń Rady Wydziału. Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronie: www.atakisieciowe.umk.pl oraz na stronie Koła na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/

pozostałe wiadomości