Kontaktul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

"Głos" w kręgu Temidy

Zdjęcie ilustracyjne

W czerwcowym „Głosie Uczelni” wiodący temat to „W kręgu Temidy” - w związku z niedawnymi uroczystościami jubileuszowymi na Wydziale Prawa i Administracji.

A w ramach tematu numeru m.in. "Prawo i Polacy" – wywiad z prof. dr. hab. Zbigniewem Witkowskim, dziekanem Wydziału Prawa i Administracji, artykuły o roli toruńskiej szkoły prawniczej w życiu społecznym i politycznym, fragment jubileuszowej publikacji prof. Stanisława Salmonowicza, publikacje poświęcone specjalnościom, z których toruńskie prawo jest szczególnie znane, współpracy międzynarodowej naukowców i studentów.

Poza tym w najnowszym wydaniu czasopisma Uniwersytetu Mikołaja Kopernika można przeczytać o:
- Polsko-Chińskim Centrum Badań nad Turystyką;
- Efektach artystycznych plenerów we Florencji – do poczytania na łamach "Głosu" i do obejrzenia w toruńskim Dworze Artusa;
- Ukrainie trzy lata po rewolucji – w specjalnie napisanej dla „Głosu” relacji prof. dr. hab. Wojciecha Kosiedowskiego.
- „Prawie o językach” w felietonie dr. Sebastiana Żurowskiego;
- książce kucharskiej "Kuchnia polska..." w cyklu "Głos z kuchni" autorstwa znawcy kulinariów dr. hab. Jarosława Dumanowskiego, prof. UMK;
- o tym, jak Ambasador UMK Fryderyki zdobywał
i - jak zwykle - sporo innych wieści ze świata nauki, kultury, sportu.

"Głos Uczelni" jest do pobrania w wersji elektronicznej na stronie www.glos.umk.pl, a wersja papierowa do kupienia m.in. w Centrum Promocji i Informacji UMK (parter rektoratu).

pozostałe wiadomości