Kontakt ul. Władysława Bojarskiego 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 41 10
e-mail: wpia@umk.pl

Mistrzowskie medale Sebastiana Chmary

Sebastian Chmara, student prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, zdobył dwa medale na 96. PZLA Mistrzostwach Polski oraz 37. PZLA Mistrzostwach Polski U23.

Skok o tyczce na wysokość 4 metrów i 80 centymetrów zapewnił Sebastianowi Chmarze brązowy medal seniorskich i złoty medal młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Pierwsze zawody rozegrano we Włocławku 28–30 sierpnia 2020 roku. W konkursie skoku o tyczce rywalizowało trzynastu zawodników, z czego tylko dwóch przekroczyło granicę 5 metrów. Student Uniwersytetu zakończył rywalizację z wynikiem 4,8 metra, zapewniając sobie trzecie miejsce na podium. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Paweł Wojciechowski, który osiągnął wynik 5,61 metra. Na drugim miejscu podium stanął Robert Sobera z AZS AWF Wrocław.

Warto dodać, że to pierwszy seniorski medal naszego studenta. Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz pierwszy w życiu stanąłem na podium mistrzostw Polski seniorów na otwartym stadionie. Wierzę, że przede mną jeszcze wiele lat skakania, a ten medal jest początkiem mojej drogi, której celem jest zdobycie medalu olimpijskiego - mówił Chmara.

Tydzień później, 4 i 5 września 2020 roku w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Sebastian Chmara powtórzył wynik 4,8 metra i tym razem zdobył złoty medal. Uczestnik programu kariery dwutorowej konkurs rozpoczął od dwóch zrzutek na wysokości 4,4 metra, zaliczonej w drugiej próbie wysokości 4,5 metra. Kolejną wysokość 4,6 metra student prawa opuścił, aby zaliczyć w pierwszej próbie 4,7 metra i w drugiej 4,8 metra.